כמה פעמים ניסיתם לרדת במשקל ונשברתם בגלל הצורך האדיר במתוק?

הכל התנהל כשורה, הצלחתם לשמור על התפריט בדיוק כמו שהתאימה לכם הדיאטנית,

ואז הגיעה מסיבת יום הולדת בעבודה.

העוגה קרצה, אמרתם – "טוב, רק ביס אחד, לא נורא" ובסוף היום עמדתם בתור לקונדיטוריה הקרובה להחזיר את כל המאוויים המודחקים.

ושוב,

ההרגשה הזו של משבר, דימוי עצמי נמוך, ההצהרה "אין לי כוח רצון" או לחילופין "אין לי עמוד שדרה".

בדיוק ההרגשה שאי אפשר לצאת ממנה מחוזקים, שבלתי אפשרי לנהל איתה דיאטה או אורח חיים בריא ומאוזן. ובינתיים הזמן חולף, הקילוגרמים שהשלנו חוזרים ושוב צריך להתחיל מחדש …

האם המדובר רק באכילה רגשית?

אם הסיפור הזה נשמע לכם מוכר, זה רק מפני שעוד אותו מחסור נשאר. מסתבר, שכדי לרדת במשקל יש צורך, במרבית המקרים, לפתור את בעיית הצורך במתוק, בכדי לא להגיע למצבים הללו של שבירה. עוד נמצא, כי הצורך במתוק הוא לעיתים קרובות תוצר של חוסר איזון פזיולוגי הדורש התערבות רפואית, או בנייה לא נכונה של התפריט היומי (למשל – צבירת רעב סמוי כתוצאה מאי אכילה לאורך כל היום ש"דורש" פחמימות פשוטות המתפרקות במהירות ויוצרות רעב בשנית).

הנה כמה עצות חשובות שיסייעו לכם להדוף את המתוק, לשלוט בצריכתו ובדיאטה שלכם. תמצאו עצות פרקטיות ותזונתיות וכן המלצות לבדיקות שאופייניות במצבים של חסרים או בעיות רפואיות:

משמינים מעייפות … במקרים של חסרים כמו אנמיה ו-B12 נמוך. כשחשים עייפות, הדרך לקבל אנרגיה זמינה ומידית היא ע"י אכילת מתוקים, כלומר – השמנה על רקע של עייפות. השלמת החסרים הבסיסיים באמצעות תפריט מתאים ו/או תוספי תזונה כמו ברזל או B12, דיקור מותאם, לפי המלצת גורם מוסמך, תקל משמעותית על הצורך במתוק.

מישהו יושב לך על המעיים … תשוקה גדולה למתוק קיימת גם במצב של פרזיטים במעיים כמו בסינדרום הקנדידה הפופולרית. במקרה זה ככל שהתזונה עתירה יותר בסוכרים, מתרבה כמות הפרזיטים ואוכלוסיית החיידקים הטובים במעיים קטנה, הצורך במתוק גדל, תהליך ההשמנה משגשג ויש קושי בירידה במשקל ושמירת דיאטת הרזייה. במצב זה יש צורך לאזן אוכלוסיית המעי ע"י לקיחת פרוביוטיקה וחומצה קומבוקפרילית.

לדלג על המתוק של הבוקר טעות נפוצה רווחת היא להתחיל את היום באכילת כמות גדולה יחסית של מתוק. רמה גבוהה של סוכר בדם גוררת הפרשת אינסולין מהירה ומידית שגורמת שוב לירידה ברמת הסוכר בגוף וגוררת שוב צורך במתוק – וחוזר חלילה. זהו מעגל הגלוקוז והאינסולין. אינסולין מוגדר כהורמון אנבולי – הורמון בנייה, ומכאן שככל שמופרש יותר אינסולין בגוף – נבנות יותר ירקות שומן.

נחמת המתוקים אין זה סוד, שבמקרים רבים הנחמה האולטימטיבית במצב רוח ירוד היא שוקולד או סוכר זמין אחר. מצב רוח ירוד או דיכאון קל הוא לעתים תוצאה של ירידת רמת הסרוטונין. ע"י תזונה מתאימה, תוספי תזונה וצמחים ניתן לשפר את מצב הרוח ולמנוע את אכילת המתוק וההשמנה שבעקבותיה. לדוגמא, אומגה 3 וחומצת שומן גאלא מסייעים מאוד בתסמונת קדם מחזור למניעת אי שקט הפנימי והתשוקה העזה למתוק.

תהליך נכון ואפשרי של ירידה במשקל מתחיל באיזון הגוף. גוף מאוזן מבחינה הורמונאלית ומטבולית, בעל מערכת עיכול תקינה, מטפל בעודפי השומן ביתר קלות. הדרך הנכונה ובטוחה להרזייה מתחילה באיזון הגוף, בתזונה נבונה ובפעילות ספורטיבית. אז הרבה יותר קל לגייס את כוח הרצון.

עוד על הפורמולה שלי לטיפול בכמיהה למתוקים ופחמימות – לחצו על הלינק – balance-cal

רוצה לרדת במשקל בלי לוותר על לחם בתפריט

קבלי מתנה את חוברת המתכונים ללחמים לאזון הדחף לפחממות ממכרות וירידה טבעית במשקל ותתחילי לרזות